Forum aleWozki.pl

Forum działa przy sklepie aleWozki.pl , znajdziesz tu między innymi. opinie o wózkach dziecięcych

Nie jesteś zalogowany.
Aby móc zadawać pytania i odpowiadać zarejestruj się.

Wózek Roan Marita

#1 20-05-2006 22:01:09

Adlatus
Administrator

Wózek Roan Marita

Opinie o wózku Roan Marita

http://www.alewozki.pl/images/fullsize/roan/marita_burgund_bez.jpg

#2 28-07-2006 10:15:51

hhania
dopiero zaczyna

Re: Wózek Roan Marita

Hej! Przymierzam się do kupna wózka Roan Marita. Czy ktoś z Was miał taki? Interesują mnie Wasze opinie - warto kupić???

#3 01-08-2006 10:24:24

pulpa
dopiero zaczyna

bardzo fajnie amortyzowany krawężniki i dziury w chodnikach nie są problemem, duża gondola dzidziuś ma wygodę, niestety gondola sporo waży i raczej ciężko jest samemu ściągnąc ją razem z dzieckiem, wada to także to że jedną ręką wózka się na pewno nie złoży a odpięcie budki z gondoli to już nie lada wyczyn(natomiast ze spacerówki ściąga się już bardzo łatwo) ogólnie jestem bardzo zadowolona no i design wózka rekompensuje drobne wady

#4 12-10-2006 08:20:22

spedpol
Gość

Roan Marita- wózek genialny !! Przy następnym dziecku TYLKO Martita. Duże pompowane koła - piasek na plaży, spacer po parku,lesie, spacery w zimie - żaden problem. Prowadzi się rewelacyjnie. Konstrukcja nie jest najlżejsza wiele elementów metalowych - ale przez to bardziej wytrzymała. Nawet wniesienie na wysokie pietro można zrobić etapami np. (najpier gondola,póżniej podwozie.Dwa razy byliśmy z wózkiem nad morzem (podwozie składa się , odpinając koła mozna nawet zdecydować sie na przejażdzkę ciufą nad morzem). Głęboka gondola, spacerówka - możliwa jazda przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Mankametem są:
pompowane opony (z jedenj storny nieporównywalny komfort jazdy z drugiej tzw. kapeć może sie przydażyć  - koszt dętki ok. 7 zł,  tak jak przy jezdzie na rowerze); w miare duża waga całego wózka. Osatecznie kolorystyka, konstrukcja, zadowolenie z zakupu itp. przewyższają mankamenty. W tej cenie uważam że jest to b. dobry produkt.

#5 14-10-2006 22:46:26

Kasia
Gość

Polecam Maritę. Mi trudno było się zdecydować pomiedzy nim, a Emmaliungą (przeważyła cena i możliwość podnoszenia oparcia w gondoli). Jest to chyba najlżejszy wózek w porównaniu do podobnych z pompowanymi kołami i z zawieszeniem typu paski (np. emmaliunga i inglesina). Zawieszenie świetnie spisuje się na trudnych nawierzchniach (dużo jeździłam po lesie i w głębokim śniegu). Gondola bardzo wygodna i obszerna. Bardzo dobrze się go prowadzi, jest świetnie wyważony (mam porównanie np. z Deltim'em Vojager) wjażdżanie na wysokie krawężniki to nie problem. A poza tym wszystkim super wygląda.

#6 26-10-2006 11:46:46

nattie
Gość

Ja się wciaż nie mogę zdecydować, do wyboru z Jedo Bartatiną... Chyba czeka mnie jeszcze jedna rundka po sklepach.

A czy do Marity można wpiąć inne foteliki niż Roana?

#7 26-10-2006 12:09:41

hhania
dopiero zaczyna

Dziękuje Wam wszystkim za podpowiedzi! Zdecydowaliśmy się kupić Maritę - są teraz nowe świetne kolory:) Wózek jest prześliczny! Jeszcze nie sprawdzony ponieważ wciąż czekamy na nasze maleństwo (jestem już w 40tc więc niebawem..)
Pozdrwaiam smile

#8 22-12-2006 08:53:53

Amajlija
Gość

Przymierzam się do kupna Marity, teraz jest nawet do wyboru tapicerka ze sztruksu oraz skaju. Czy ktoś użytkuje właśnie taki wózek? O ile z wyglądu jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, to jednak zastanawiam się na ile taki materiał sprawdzi się podczas deszczu i śniegu. Czekam na opinie smile

#9 24-03-2007 18:28:13

ania13
dopiero zaczyna

na niewielu stronach podawana jest informacja, że W MARICIE jest REGULOWANA RĄCZKA. co prawda, tylko w dwóch pozycjach, ale obok w/w zalet jest to dość istotne.

#10 15-10-2007 12:42:23

Sobilak
dopiero zaczyna

Witam mam pytanie.
Przymierzam się do kupna tego wózka i interesuje mnie z jakiego materiału jest wykonany (czy jest nie przemakalny itp.).
Jak z jakością.

#11 15-12-2008 12:40:57

mangro
dopiero zaczyna

Wózek jest doskonały dla niemowlaka, zwlaszcza na zimę - duza, wygodna gondola, doskonala amortyzacja. Mozna kupic na allegro ciepły spiwor o dokladnie takim wzorze, jak wózek. Ogólnie bardzo porządnie wykonany, choc w moim wózku po 2 m-cach zacząl troche skrzypiec stelarz i tak juz zostało. Ale małej to zupełnie nie przeszkadzało w spaniu ;-)
Jako spacerówka sprawdza sie świetnie na nierównym podłozu - pola, lasy, plaża. Na miasto jak dla mnie był za duży, za cięzki i bardzo niewygodny do składania i pakowania do samochodu - dlatego po pół roku kupilismy drugi wózek, specjalnie na spacery po miescie, a ten trzymamy na wyjazdy wakacyjne, bo lepszego chyba nie ma.
Nie polecam natomiast foteloków samochodowych Roan - plusem jest to, ze mozna je wczepic w stelarz wozka, ale minusów jest wiecej - dziecko sie w nich poci, nawet jesli podłozy sie jakis materiał pod plecki i nie maja zagłowka, wiec musiałam upychac pieluszki po bokach głowki, zeby nie latała w czasie jazdy.
Ogólnie - wózek polecam, fotelika nie.

#12 08-01-2009 10:47:20

julianna
Gość

Witam, wszyscy tak chwalą Roana Maritę i ja również, ale nikt nie wspomniał o tym, ze wadą tych wózków jest to, ze po jakimś czasie druty podtrzymujące budkę przesuwają się i to powoduje ze staje się ona niesymetryczna i krzywa, da się to naprawić, zwyczajnie przesuwając te druty, ale mi to przeszkadzało akurat, drugim dla mnie problemem było skrzypienie wahaczy wózka, można nasmarować, ale po jakimś czasie znów się "odzywają", podsumowując idealny jednak ten wózek jednak nie jest...

#13 24-01-2009 15:57:25

ap.alka
dopiero zaczyna

Witam.
Mój syn jeździ w  wózku Roan już 16 miesiąc i niewyobrażam sobie innego. Przede wszystkim jest to jeden z nielicznych wózków w którym dzięki wachaczom da się bujać dziecko. Pompowane koła nie są problemem bo można wybrać wersje na plastikowych kołach. Co do wypowiedzi mojej poprzednoiczki to nie zauważyłam żeby coś się działo z drutami podtrzymującymi budkę zwłaszcza że mój syn bardzo dużo jeździ w wózku. Może trafiła pani na trefny egzemplarz. Ja jestem z wózka baaaaaardzo zadowolona i polecam wszystkim. A poza tym nie wiem czy jakaś inna firma ma tak duży wybór kolorów.

#14 06-07-2009 19:43:05

akm
dopiero zaczyna

Pytanie dodatkowe: czy da sie z tego wozka zdjac material do prania: chodzi o mozliwosc zdjecia calego materialu. Czy da sie zdjac 100% materialu?

#15 10-09-2009 14:08:16

blondo_w
dopiero zaczyna

Witam!

w modelu roan marita można wyjąc do prania tylko środek gondoli i nic więcej!

#16 16-10-2009 19:47:14

SklepDziecka
od czasu do czasu

Jest to niewątpliwie wada,wózek powinien być funkcjonalny i oprócz wygody czy też dobrych amortyzatorów,powinno sie go bez problemu uprać czy wyczyscic. Tak czy inaczej nie da się ukryć,ze to dobry i solidny wózek.

Ostatnio edytowany przez SklepDziecka (16-10-2009 19:49:26)

www.SklepDziecka.com - foteliki samochodowe, wózki dziecięce.

#17 18-11-2009 08:51:27

annnnas
dopiero zaczyna

Witam, kupiłam używany wózek Roan Marita - proszę o kilka wskazówek, ponieważ nie mam do nie go instrukcji obsługi. Jak się składa ten wózeczek, jak ściąga się budkę oraz jak reguluje się rączkę wózka.  A może  ktoś mógłby przesłac jakiegoś linka na ten temat. Byłabym wdzięczna:).

#18 04-11-2010 00:34:32

makey
dopiero zaczyna

mangro napisał:

Wózek jest doskonały dla niemowlaka, zwlaszcza na zimę - duza, wygodna gondola, doskonala amortyzacja. Mozna kupic na allegro ciepły spiwor o dokladnie takim wzorze, jak wózek. Ogólnie bardzo porządnie wykonany, choc w moim wózku po 2 m-cach zacząl troche skrzypiec stelarz i tak juz zostało. Ale małej to zupełnie nie przeszkadzało w spaniu ;-)
Jako spacerówka sprawdza sie świetnie na nierównym podłozu - pola, lasy, plaża. Na miasto jak dla mnie był za duży, za cięzki i bardzo niewygodny do składania i pakowania do samochodu - dlatego po pół roku kupilismy drugi wózek, specjalnie na spacery po miescie, a ten trzymamy na wyjazdy wakacyjne, bo lepszego chyba nie ma.
Nie polecam natomiast foteloków samochodowych Roan - plusem jest to, ze mozna je wczepic w stelarz wozka, ale minusów jest wiecej - dziecko sie w nich poci, nawet jesli podłozy sie jakis materiał pod plecki i nie maja zagłowka, wiec musiałam upychac pieluszki po bokach głowki, zeby nie latała w czasie jazdy.
Ogólnie - wózek polecam, fotelika nie.

Zgadzam się, co do wad - potwierdziły się i u mnie. Skrzypiał po tygodniu, druty się mijają z materiałem, który powinny podtrzymywać, bardzo dużym minusem jest głośnoo składająca się buda - noworodek budzi się przestraszony przy próbie rozłożenia jej! Jest to wózek naprawdę ciężki - nie polecam do wnoszenia - makabra! Niestety spacerówka sprawia wrażenie wygodnej i dużej, ale taka nie jest sad( Mój półroczny synek dotyka ramionkami do boków spacerówki - co będzie zimą, jeśli dojdzie kombinezon? a co za rok?

#19 02-02-2011 15:08:18

ola-slonko
dopiero zaczyna

Witam,
zakupiłam wózek marita roan i użytkuję go od 4 mcy. Faktycznie minusem są:
- skrzypiące wachacze lecz nie cały czas,
- waga i gabaryty wózka (choć dla mnie to plus ponieważ moja córeczka jest dosyć spora, ma dopiero 4 mce a niedługo wyrośnie z gondoli, nie wiem co byłoby gdybym kupiła mniejszy wózek)
- płytki kosz
- strzelająca budka
Jednak znacznie więcej ma plusów.
Przede wszystkim wiele osób na forach twierdzi ze nie da się uprać całej tapicerki wózka. Otóż DA SIĘ WYPRAĆ !!
Wystarczy odpiąć całą budkę od wózka (w miejscu łączenia budki z gondolą po dokładnym obejrzeniu zauważycie zatrzask) i można wtedy zdjąć zarówno pokrowiec okrywający boczki od wewnątrz oraz materiał z budki.
Sama wybrałam na zamówienie model z białymi piankowymi kołami kolor csk i jak dla mnie to strzał w dziesiątke bo wózek robi wrażenie! A nie ma różnicy z czarnymi pompowanymi.
Jak najbardziej polecam! Dobry wózek za rozsądną cenę.
Co do spacerówki wypowiem się jak niunia zacznie siedzieć
Fotelik roana jest dla mnie za ciężki choć sprawia wrażenie bezpiecznego. I potwierdzam mała się w nim poci choć podejrzewam że gdy troszkę urośnie wyciagnę dodatkowe ,,gąbki" i po poblemie. Plusem jest mozliwość wpięcia na stelaż marity.

#20 24-03-2011 21:44:26

Noel100
dopiero zaczyna

Wózek Roan używam już 4 miesiące- od grudnia 2010. Oto moje rady:
Warto kupić wózek z budką wielokolorową, wtedy nie rzuca się w oczy że materiał na budce nie jest dobrze napięty. Co jakiś czas warto w szpary wahaczy wkroplić trochę oleju co zapobiegnie ich skrzypieniu, koła też należy przesmarować. To są jedyne ujemne strony wózka Roan Marita.Mój wózek gondolę ma kremową ale wykonaną z tworzywa(i taką polecam), wystarczy przetrzeć mokrą gąbką jeśli się pobrudzi i wszelkie zanieczyszczenia znikną.
Jeśli miałabym drugi raz zdecydować się na kupno tego wózka to zrobiłabym to bez wahania. Jest to wózek, który bardzo łatwo i przyjemnie się prowadzi a dzidziuś podczas jazdy po nierównych chodnikach nie cierpi z tego powodu, ponieważ wahacze wózka dobrze amortyzują wstrząsy.

#21 31-05-2011 22:52:36

ursula-k
dopiero zaczyna

Witam! smile
Myślę, że mogę się wypowiedzieć na temat tego wózka, ponieważ użytkuję go od 8 m-cy. Tyle ma mój synek:) Wózek zaczęłam używać w zimie i na tą porę roku jest świetny. Na wiosnę i lato też!
Zalety: świetna konstrukcja, stabilna, trwała, świetne wykończenie, konstrukcja przemyślana, dobre amortyzatory, duże koła sprawdzają się na nasze kiepskie drogi, duża, ciepła gondolka, możliwość posadzenia na chwilkę dziecka, ponieważ plecki są regulowane. Koła pompowane. Wózek dobrze się prowadzi. Ja nim jeździłam po mokrym asfalcie, po śniegach. Łatwy do utrzymania w czystości. Ma proste kształty, dzięki cze mu nie przypomina statku kosmicznego. Wysoki, duży wózek, dla wysokich rodziców. Mała Mama będzie z tym wózkiem miała kłopoty. Rączka wysoko usytuowana do prowadzenia wózka - możliwość ustawienia rączki! Super duży kosz na zakupy. Skrzypienia nie zauważyłam, a jak się coś pojawi to jest WD40. Wózek łatwo się składa - jednak jest dość obszerny więc jak się ma mały samochód to trzeba się na pocić, zeby go tam wsadzić:) - my jeżdziliśmy seicento i wózek wchodził - to znaczy stelaż do bagażnika, bez kół, gondola na tylnie lub przednie siedzenie - ogólnie trudna operacja logistyczna.
Fotelika samochodowego tej marki nie kupiłam bo nie jest bezpieczny dla dziecka jak inne. Mam maxi cosi city - także polecam, świetnie się sprawdził - duży, wygody, mały spędził w nim sporo czasu.

Wady: ciężar - nie nadaje się do bloku - chyba że ktoś ma windę lub mieszka na parterze. Najlepszy jest na wieś - na nierówne drogi i do domku, gdzie nie trzeba tachać go do mieszkania tylko można zostawić go na werandzie. W moim modelu wózek podczas jazdy ściągał czasami na lewo - w zasadzie jest to mała wada, która przy jego walorach jest nieistotna.
Wózek oceniam na celujący. Za ciężar nie odejmuję punktów, ponieważ jest to cecha, którą zaakceptowałam przy zakupie, bo nie jestem filigranowa i mam dużo siły tongue

Co do spacerówki to nie mam jeszcze zdania, bo Mały podróżuje jeszcze gondolką (ma 8 miesięcy i wazy ok. 8,20 kg)

#22 25-01-2013 22:15:46

Misiu
dopiero zaczyna

Z wyglądu spoko

Stopka forum