Forum aleWozki.pl

Forum działa przy sklepie aleWozki.pl , znajdziesz tu między innymi. opinie o wózkach dziecięcych

Nie jesteś zalogowany.
Aby móc zadawać pytania i odpowiadać zarejestruj się.

WÓZKI DLA BLIŹNIAKÓW

#1 06-03-2010 13:36:22

Aktywna Mama
dopiero zaczyna

WÓZKI DLA BLIŹNIAKÓW

Jeśli ktoś szuka wózka dla podwójnego szczęścia - to słyszałam, że ma być nowa kolekcja JANE - wózki Twin Two. Są przede wszystkim bardzo funkcjonalne, aluminiowe więc lekkie. Biorąc pod uwagę nasze chodniki, to są wytrzymałe i wygodne dla dzieciaczków, no i dla nas:Dlol. Nadają się dla bliźniaków i dla kolejnego maluszka. Wiem, że w kwietniu będą w sklepach nowe modele. big_smile

#2 30-03-2010 18:19:45

mammusia
dopiero zaczyna

Re: WÓZKI DLA BLIŹNIAKÓW

popieram, ze twin two jest fajny, bo go używamy, tylko że jakiś starszy model ( z zeszłego roku). czym się różni ten nowy? Ja o swoim moge powiedzieć, że naprawdę bardzo ułatwia mi życie. do niego wpina się foteliki samochodowe matrix pro, które po rozłożeniu siedziska tworzą takie mini gondolki. chyba nie musze wam mówić podwójne mamusie jaka to oszczędnosć:) poza tym moje małe mają dla siebie dosyć dużo miejsca, a to rzadkie przy wózkach bliźniaczych. ja go lubie, bo się łatwo składa i mieści mi się w bagażniku

#3 30-03-2010 21:44:02

mamma_mia
rozpisuje się

Moja siostra ma wózek Jane model Twin Two. Pomagałam jej wybierać! Uwielbiam zara, mango, promod, to i wózek musiał być hiszpański smile Siostra jeszcze trafiła na ciekawą promocję w sklepie i zapłaciła taniej. A przy bliźniakach to wiadomo, że każdy grosz się liczy, bo wydatki sa podwójne... Wózek jest super, bardzo wygodny i praktyczny. Wiem, bo też zabieram siostrzeńców na spacerki smile

#4 15-04-2010 13:53:17

Pawel
dopiero zaczyna

Sam mam ten wozek i go bardzo polecam! Nie wiem czy stary model posiada funkcje nosidelka ale ten nowy tak  - fotelik ma taki specjalny uchwyt za ktory mozna go wyjac. Sa tez klamry blokujace samochodowe pasy bezpieczenstwa i to sie super sprawdza...no i kosz na zakupy - tez nie wiem czy byl w starszej wersji...Ja polecam:)

#5 18-04-2010 21:00:17

amelciaijulcia
dopiero zaczyna

Ja kupiłam twintwo w kolorze granatowym dla dwóch moich księżniczek. Wózek odkazał się rewelacyjny, moje aniołki cały czas śpią na spacerze, czasem Julcia tylko w pozycji półleżącej ogląda świat bo jest dzieckiem widać bardziej żywym niż jej siostra bliźniaczka.
Wózeczek bardzo sobie chwalimy, bardzo dobrze się prowadzi, łatwo składa, a te matrixy to rewelka, co prawda trochę waża ale nie można mieć wszystkiego. Na slelażu można dzieci nie wyciągając pochylić do spania lub np. posadzić do karmienia. Bez matrixów wózek pewnie nie jest taki extra. Jedyne co mi się nie podoba to cena, choć i tak kupiłam taniej, bo na allegro i to z serwisujane, to się udało dużo taniej niż w sklepie.
Wózek oceniam na 6z plusem. Mój mąż też bardzo zadowolony.

#6 22-04-2010 09:29:08

Pawel
dopiero zaczyna

Mysle ze jak sie poszuka to da sie kupic w przyzwoitej cenie:)

#7 05-05-2010 11:01:59

Violetta
dopiero zaczyna

Kochani bardzo Wam dziekuję za te wszystkie informacje o Twin Two. Spodziewam się blizniaków za miesiąc, ale bałam się zakupów, a szczególnie wózka. Sąsiadka ma taki okropny, duży, ciężki, szeroki wózek, a do tego szary, ze myśl o wózku mnie przerażała. PO przeczytaniu Waszych postów odrazu ruszyliśmy do sklepu i ulżyło mi. Ten wózek jest dokładnym zaprzeczeniem tamtego: lekki, wąski i kolorowy:) Bardzo fajna rzecz to foteliki, które sie rozkładają na gondolki. Super pomysł, dwa w jednym. Są moze trochę małe, ale przy blizniakach to chyba i tak dobre rozwiaznie.  No i oszczędność bo nie trzeba kupować dodatkowo gondoli. Jeszcze go nie kupiłam, ale decyzja już podjeta.

#8 12-05-2010 23:34:52

mammusia
dopiero zaczyna

Nie czekaj Wiolcia tylko kupuj:) Jak już pisałam ja go używam i sprawdza mi się w każdych warunkach. Ostatnio nawet smiałam się, ze takze w hiper ekstremalnych, bo wybraliśmy sie z szanownym małżonkiem na "romantyczny" weekend 2+2 do Wenecji. i jak zobaczyłam te wąskie uliczki to aż się zaczęłam śmiać w duchu, że z takim wózkiem klasycznym to chyba bym utknęła:) a z moim twin two zmieściłam się bez problemu właśnie dlatego, ze siedzonka sa za sobą, a nie obok. poza tym zdążyliśmy go już wypróbować na "zielonej trawce" podczas pikniku:) i też sie nadaje. zatem nie tylko szosa, ale i off road:)

#9 19-05-2010 23:55:58

mamma_mia
rozpisuje się

Słuchajcie, a ten wózek Twin Two nadaje się też dla dzieci w różnym wieku? Na razie mam jedno (roczek), ale powoli planujemy drugie, co by nie było zbyt dużej różnicy, bo mi się odechce wink I już tak myślę przyszłościowo, jaki wózek byłby dobry dla maluszka i troszkę starszego dziecka?

#10 22-05-2010 00:27:16

mammka
dopiero zaczyna

mamma_mia napisał:

Słuchajcie, a ten wózek Twin Two nadaje się też dla dzieci w różnym wieku? Na razie mam jedno (roczek), ale powoli planujemy drugie, co by nie było zbyt dużej różnicy, bo mi się odechce wink I już tak myślę przyszłościowo, jaki wózek byłby dobry dla maluszka i troszkę starszego dziecka?

Na pewno można wozić dzieciaki w różnym wieku, bo szwagierka ma twin two, a także synka w wieku niecałe dwa latka i niemowlaczka. Kupiła własnie po narodzinach córeczki, bo nie uśmiechało jej się gonić z dwoma wózkami:) Czasami wychodze z młodymi na spacer i z mojego punktu widzenia wózek jest bardzo wygodny. Foteliki łatwo sie do niego wpinają i wypinają, poza tym jest dość wąski więc wszędzie sie mieścimy:)

#11 22-05-2010 22:28:53

evi
dopiero zaczyna

witam,
Ja również jestem na kupnie wozka dla bliźniaków z firmy jane ale POWERtwin z fotelikami strata czy ktos ma z was na ten temat jakies opinie:)smile

Ostatnio edytowany przez evi (22-05-2010 22:29:33)

#12 25-05-2010 23:46:50

mammka
dopiero zaczyna

Power twin jest trójkołowy, a twin two to normalna czterokołówka. tak więc, dla każdego coś dobrego:) Znając firmę oba fajne:)

#13 01-06-2010 22:40:03

mamma_mia
rozpisuje się

mammka napisał:

Na pewno można wozić dzieciaki w różnym wieku, bo szwagierka ma twin two, a także synka w wieku niecałe dwa latka i niemowlaczka. Kupiła własnie po narodzinach córeczki, bo nie uśmiechało jej się gonić z dwoma wózkami:) Czasami wychodze z młodymi na spacer i z mojego punktu widzenia wózek jest bardzo wygodny. Foteliki łatwo sie do niego wpinają i wypinają, poza tym jest dość wąski więc wszędzie sie mieścimy:)

Dzięki za odpowiedź smile Na razie drugie dziecko jest dopiero w planach, ale dobrze się już rozeznać w temacie smile

#14 01-06-2010 22:44:09

mamma_mia
rozpisuje się

evi napisał:

witam,
Ja również jestem na kupnie wozka dla bliźniaków z firmy jane ale POWERtwin z fotelikami strata czy ktos ma z was na ten temat jakies opinie:)smile

My mieliśmy fotelik strata, jak córcia była mniejsza. Niedawno z niego wyrosła i przesiedliśmy się na Nautilusa od graco. Strata była świetna, bardzo bezpieczna, bo ma aż 5 gwiazdek w testach ADAC. Firma Jane opatentowała system zmiany kąta nachylenia fotelika, tak by był on jak najlepiej dopasowany do potrzeb rozwoju dziecka. Dzięki niemu niemowlaki podróżują praktycznie leżąc, podczas gdy starsze dzieci mogą w nim wygodnie siedzieć, co umożliwia im spokojne podziwianie krajobrazów za oknem. Dodatkowo, co jest niezwykle istotne, taki kształt fotelika wspomaga prawidłowy rozwój płuc. I to nas ostatecznie do Straty przekonało smile

#15 16-06-2010 19:43:56

astrid
od czasu do czasu

mamma_mia napisał:

evi napisał:

witam,

My mieliśmy fotelik strata, jak córcia była mniejsza. Niedawno z niego wyrosła i przesiedliśmy się na Nautilusa od graco. Strata była świetna, bardzo bezpieczna, bo ma aż 5 gwiazdek w testach ADAC. Firma Jane opatentowała system zmiany kąta nachylenia fotelika, tak by był on jak najlepiej dopasowany do potrzeb rozwoju dziecka. Dzięki niemu niemowlaki podróżują praktycznie leżąc, podczas gdy starsze dzieci mogą w nim wygodnie siedzieć, co umożliwia im spokojne podziwianie krajobrazów za oknem. Dodatkowo, co jest niezwykle istotne, taki kształt fotelika wspomaga prawidłowy rozwój płuc. I to nas ostatecznie do Straty przekonało smile

No, co jak co, ale foteliki Jane ma i swietne, i bezpieczne przede wszystkim.. My juz etap fotelika-kolyski mamy prawie za soba, teraz powoli rozglądamy sie za czymś większym, i chyba kupimy Jane Exo. Nie jest moze zbyt tani, ale za 4 gwiazdki w testach ADAC warto zaplacic każde pieniądze, naprawde niewiele fotelików może sie pochwalić takim wynikiem!! no i mnie przekonuje np. system niwelacji kolysan- przydatny przy chorobie kolomocyjnej u dziecka, oj przydatny! A tak a props wózków (nie Jane akurat)- dziewczyny z bliźniakami, zobaczcie sobie na baby joggery, bo sa też dla bliźniaków.. mi sie te wózki strasznie spodobaly, nie wiem jak Wy, ale ja bym bardzo chciała być posiadaczka BJ...

#16 24-06-2010 00:04:58

mamma_mia
rozpisuje się

To prawda, że testy ADAC są bardzo miarodajne - mieszkałam trochę w Niemczech i wiem, że ADAC to bardzo szanowana instytucja, która cieszy się dużym autorytetem. Także jeśli jakiś fotelik dostał 4 gwiazdki, to naprawdę warto w niego zainwestować. W końcu co jak co, ale na bezpieczeństwie własnego dziecka nie można oszczędzać.

#17 24-06-2010 00:38:41

mammka
dopiero zaczyna

evi napisał:

witam,

Słyszałam same dobre opinie o stracie, ale ja akurat zdecydowałam się na matrixa light (ta nową wersję) też od jane. Nie zastanawiałaś się nad nim? To ten fotelik gondolka - jedyny opatentowany i homologowany na rynku, w którym można przewozić dziecko zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. musze przyznać, ze to mega wygodne. To, że dziecko w pierwszych miesiącach życia w nim lezy również wpływa korzystnie na rozwój płuc. Cały fotelik pokryty jest materiałem pochłaniającym energię uderzenia (w razie jakiegoś "crashu"). Acha - ta starsza wersja miała gorsze wyniki ADAC, teraz firma udoskonaliła model i jest super, także jeśli jeszcze nie kupiłaś, to może przemyśl też matrixa light? Ja polecam:)

Stopka forum